Codziennie muzyka na żywo

(1 Vote)
Codziennie muzyka na żywo Featured

W Tawernie możecie Państwo posłuchać nie tylko żeglarskich pieśni, nie brakuje tu również dobrej rockowej muzyki, granej na żywo codziennie od 20:00 
Poniedziałek - Johny Roger * Wtorek - Johny Roger (Szanty) * Środa - Piotr Szwertfeger * Czwartek - Kamil Haraś * Piątek - Karolina & Marek * Sobota - Piotr Horbaczewski * Niedziela - Megi Mint Band
Gościnnie - Divergent 

Zespół Johny Roger powstał latem 2002 roku w wyniku trasy promocyjnej po wybrzeżu i południu Polski. Mamy za sobą wcześniejsze doświadczenia w innych zespołach ("Connor", "Antyquariat", "Na Halsie", "Wakonda" i wielu innych) co zaowocowało połączeniem różnych, często nietypowych brzmień, krążących jednak wokół tradycyjnego stylu wykonywania muzyki irlandzkiej i szant.

Piotr Szwer Szwertfeger gitarzysta, kompozytor, na co dzień gra w zespole FARBA, jako gitarzysta sesyjny przez ostatnie 10 lat współpracował, grał i nagrywał z takimi artystami jak: Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Dariusz Tiger Michalczewski, Glennski Meyer (Blenders) Cezary Z. Strzelecki (OZ), zespoły: Grupa Support, GASP, Snajper. Swój repertuar solowy gra również w Tawernie, to utwory polskiego rocka sięgającego głównie lat 80' i 90' w akustycznych aranżacjach, oraz utwory wykonywane tylko instrumentalnie.

Kamil Haraś, samouk gitarowy, uczeń Akademii Muzyki Rozrywkowej w Gdyni, w klasie wokalu. Główne nurty muzyczne którymi się inspiruje to jazz, rock, country. Stąd też szeroki repertuar od Elvisa Presleya, Johnnego Casha i Franka Sinatry po Andrzeja Zauchę, Lady Pank oraz Stanisława Sojkę.

Marek i Karolina, czyli dwa nie takie stare punki - miłe, skromne i bez nałogów, z których jedno gra, a drugie zwykle śpiewa, nigdy na odwrót. Grają piosenki znanych i mniej znanych lecz przeważnie poważnie lubianych polskich i zagranicznych kapel rockowych wzbogacając repertuar o to, co tylko da się jeszcze zagrać i zaśpiewać a co dusze i serca bywalców Tawerny raduje. Naczelna zasada kierująca wyborem repertuaru to "przypadek, improwizacja i żeby było miło". Cieszą się jak dzieci, gdy wchodzą na scenę. Dołącz do nich ciałem i głosem i daj się zaskoczyć wyjątkowymi aranżacjami znanych piosenek.

Piotr Horbaczewski, gitarzysta i wokalista solowy od kilkunastu lat na trójmiejskiej scenie muzycznej i nie tylko. Znany ze współpracy z zespołami Rasty Rims, Tune 4 Tune, 3FM, Back Stage, Sam Wolf. Głos porównywany do takich artystów jak Chris Cornell, Piotr Rogucki, Eddie Veder, Jeff Buckley. Inspiracje muzyczne czerpie przede wszystkim rocka z lat 90., ale nie są mu obce także klasyczne utwory od popu przez poezję śpiewaną. W jego repertuarze znajdują się zarówno utwory anglojęzyczne jak i w języku polskim.

Megi Mint & Band, znaleźli się przypadkowo, a może przypadkiem byłoby, gdyby nie zaczęli razem grać? We wrześniu 2013 ruszyli z własnym projektem - Megi Mint & Band - projektem, który ma być dla ludzi i jest dla ludzi. Megi Mint - charyzmatyczna i pełna energii tancerka, któregoś dnia wpadła na pomysł - będzie śpiewać. Któregoś dnia tego roku zaczęła i tak śpiewa do dziś. Haker - młody gitarzysta i pasjonat. O sobie mówią: "Kochamy to co robimy i lubimy tworzyć to razem. W naszym repertuarze znajdziecie covery wielkich wokalistów: Jamesa Blunta, Keitha Urbana, Eda Sheerana i kapel: The Fray, The Luminers, Rudimental. Nie mamy nigdy dość, więc nie macie co liczyć na to, że szybko zejdziemy ze sceny. Jeszcze wiele gór mamy do zdobycia!"

Divergent, to zespół grający modern acoustic pop. W ich repertuarze znajdują się utwory artystów takich jak Jessie J, Maroon5, Adele, a także flagowe numery Kings of Leon, White Stripes i Nirvany, przeplatane klasykami wykonawców tj. Cohen czy Gnarls Barkley. Gitara, perkusjonalia, wokal - tyle trzeba, żeby zapewnić dobry klimat i pozytywne wibracje na wieczór.

Additional Info

List of ingredients:
.